Neúspěch v Miřeticích. Naše prohry jsou jako přes kopírák, čertil se trenér Zdanovec

Autor: Martin Mangl | Nedaří se. Fotbalisté Jesenice nestačili ve víkendovém utkání 20. kola svojí skupiny krajské I. B třídy na Miřetice, jimž na jejich hřišti podlehli vysoko 1:4. Domácí o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, který vyhráli o tři góly. Jedinou trefu modrobílých obstaral jedenáct minut před koncem Radek Pešl, ten už však jen mírnil hrozivě vypadající skóre.

„Naše prohry jsou jako přes kopírák. Ve hře děláme naivní chyby a v defenzivě soupeři nabízíme gólové tutovky na stříbrném podnose. A pokud dvě z nich soupeř hned potrestá, jak se tomu stalo v posledním zápase, tak je prakticky ve 20. minutě rozhodnuto," narážel trenér áčka fotbalové Jesenice Pavel Zdanovec na trefy miřetického Františka Rybaříka, jenž dvěma slepenými zásahy mezi 19. a 22. minutou svůj tým patřičně uklidnil.

A když pak třetí branku přidal ještě před odchodem do kabin domácí Vojtěch Přitasil, bylo hotovo. Na otočení takového průběhu bohužel momentálně nemáme mentální ani herní sílu. K lepším výsledkům mužstva mohou zavelet hlavně klíčoví hráči, ti ale zatím stále předvádějí výkony hluboko za očekáváním," lamentoval šestačtyřicetiletý kouč slávistů.

Jesenice prohrála za celý podzim pouhá dvě utkání, ale na jaře ze čtyř zápasů nebodovala už třikrát. Při svých porážkách navíc pokaždé inkasovala čtyři branky. I díky bídné formě klesla na třetí místo o tři body za Uhlířské Janovice a ještě o jeden více za Říčany. Nejbližší příležitost vrátit se zpátky na vítěznou vlnu mají Jeseničtí už v sobotu doma proti béčku Vlašimi. Ale pozor: soupeř o víkendu nasázel jedenáct branek Kunicím (11:4). Je tak více než jasné, že Slavii nečeká před svými fanoušky žádná procházka růžovým sadem.

TJ Sokol Miřetice - SK Slavia Jesenice 4:1

Poločas: 3:0. Branky: 19. a 22. Rybařík, 41. V. Přitasil, 69. Cacák - 79. R. Pešl. Rozhodčí: Kratochvíl - Lahoda, Bekešský. ŽK: 1:1 (61. Zajíc - 45. R. Kuchta). Diváci: 53. Sestava TJ Sokol Miřetice: Matoušek - J. Přitasil (83. Lalouček), Brožík, V. Přitasil, Jantač (77. Turek), Moudrý, Herwig, Cacák (73. Jenšík), Habal, Rybařík (89. Kamarýt), Zajíc. Trenér: David Turek. Sestava SK Slavia Jesenice: Blažek - Beneš, Bureš, Karas, Rak, D. Novotný, R. Pešl, Obermajer, D. Pešl (35. T. Kuchta, 71. Pašek), Štěpánek, R. Kuchta (71. Novák). Trenér: Pavel Zdanovec.

Ostatní výsledky 20. kola I. B třídy Středočeského kraje (skupina D): TJ Sokol Červené Janovice - TJ FC Jevany 1:5, FC Křivsoudov - SK Vyžlovka 2:4, FK Říčany - FK Kavalier Sázava 3:1, TJ Sokol Teplýšovice - AFK Kácov 1:1, SK Olbramovice - FK Uhlířské Janovice 1:4, FC SB Vlašim B - TJ Kunice 11:4.