Béčko Jesenice na úvod jara přehrálo zálohu Jílového, kapitán chválil mladíky z dorostu

Autor: Martin Mangl | Zatímco áčko neuspělo, fotbalisté záložního výběru Jesenice slaví z prvního utkání jarní poloviny sezony tři body. Rezerva Slavie hrající áčkovou skupinu okresní trojky doma přivítala v rámci 17. kola soutěže béčko Jílového u Prahy. A i když nezačala ideálně, připsala si na své konto tři body za vysoké vítězství 6:1. Hattrickem se blýskl Antonín Novák, jednou se trefili Kryštof Pitter, kapitán Stanislav Kolář a jeden gól si hosté vstřelili úplně sami.

„Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Už v jedenácté minutě jsme prohrávali o gól po našich individuálních chybách. A když se nám pak zranili dva klíčoví hráči, myslel jsem si, že změnit stav zápasu bude o něco složitější. Naštěstí jsme se semkli a začali diktovat tempo hry. Trenér do zápasu nechal zasáhnout mladší kluky z dorostu a já myslím, že si vedli dost dobře," poukázal kapitán béčka Stanislav Kolář třeba na branku Kryštofa Pittera. „A naštěstí Tony (Antonín Novák) zahrál opět výborný zápas a vstřelil hattrick," chválil.

Také šestadvacetiletý Kolář se jednou zapsal mezi střelce, ve 42. minutě upravil průběžný stav střetnutí na 4:1. „Gól jsem dal po dlouhé době, což mi do další části sezony přinese trošku víc osobního klidu," míní spokojeně.

Záloha Jesenice je v aktuální tabulce na páté pozici s pouhou čtyřbodovou ztrátou na třetí rezervu Dolních Břežan. Nejbližší utkání sehraje v neděli 31. března od 16 hodin na hřišti v Kazína, kde jesenické čeká konfrontace s místním béčkem, desátým týmem tabulky. Podzimní vzájemné měření sil skončilo těsnou výhrou Jesenice 3:2.

SK Slavia Jesenice B - FC Jílové B 6:1

Poločas: 4:1. Branky: 38., 39. a 52. Novák, 21. Zeman vlastní, 42. Kolář, 64. Pitter - 11. Klumpar. Rozhodčí: Ouřada. ŽK: 0:0. Diváci: 40. Sestava SK Slavia Jesenice B: Melichárek - Kuvec (24. M. Neumann), Bureš (46. Talapko), Mareček (46. Pašek), Kolář, D. Novotný (18. Kindl), Novák (53. Pitter), Potočník, Kul'ha, Rak, Štěpánek. Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava FC Jílové B: Bouška - P. Janošov starší, Mysiuk, Mošnička, Doutnáč, Klumpar, Šavel (55. Kukla), Topol, Klas (73. P. Janošov mladší), Dibelka, Zeman. Trenér: Vladimír Vodička.

Ostatní výsledky 17. kola III. třídy okresu Praha-západ (skupina A): SK Vrané nad Vltavou - SK Olympie Dolní Břežany 0:2, SK Rapid Psáry B - TJ Okrouhlo 1:1, SK Meteor Libeř - SK Kazín B 4:1, TJ Jíloviště B - Sokol Zvole 4:1, SK Libeň - TJ Krňany 2:1, Spartak Průhonice B - SK Čechoslovan Dolní Jirčany 1:2.