Obrana jako ementál a zazděné tutovky. A tak Jesenice v otvíráku prohrála

Autor: Martin Mangl | Těšili se a věřili si, že jsou dobře připravení, ale úvodní utkání jarní poloviny déčkové skupiny I. B třídy fotbalistům Jesenice ukázalo, že je v cestě za postupem čeká pořádně náročná a hlavně dost trnitá cesta. Svěřenci trenéra Pavla Zdanovce v otvíráku jara přivítali na domácím hřišti Teplýšovice, ale stejně jako na podzim soupeři podlehli 3:4.

Začátek zápasu zastihl jesenické borce v tmavě modrých dresech v nedbalkách. Hosté byli lepší a velmi nebezpeční. A kdyby po deseti minutách vedli o dvě branky, nikdo by se nemohl divit. Ve 14. minutě už se Teplýšovice navíc radovaly, když se po sérii chyb ve vlastním pokutovém území ocitl před brankářem Martinem Maškem štírek Pavel Breburda a otevřel skóre.

Až pak začali hrát i Jeseničtí, ale do vážnější šance se stále nemohli dostat. Ve druhé polovině úvodní půle už to byli naopak modří, kteří tlačili a diktovali tempo hry. Dominik Novotný ale v úniku teplýšovického brankáře nepropálil a podobně si vedl i Jan Bureš. Pak to zkoušel znovu výborně hrající Novotný, ale jeho střela rozezvonila pouze tyč hostující brány. A tak přišel trest. Těsně před pauzou Jeseničtí vyrobili v pokutovém území faul a rozhodčí bez vahání ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop pak bezpečně proměnil Štěpán Průcha.

Trenér Pavel Zdanovec udělal hned v poločasové přestávce dvě změny v sestavě. A byl to dobrý tah. Hřiště opustili Martin Beneš a Antonín Novák, do hry naopak přišli hladoví mladí buldoci Václav Bradáč a Sebastian Karas. Domácí bylo najednou plné hřiště a hned ve 47. minutě se slušně zaplněné ochozy dočkaly kontaktní branky. Jejím autorem nebyl nikdo jiný než Dominik Novotný, který po přihrávce za obranu nabral rychlost a rozvlnil síť. Vyrovnat pak mohl střídající Sebastian Karas, ale ze čtyř metrů trestuhodně překopl zívající zařízení.

A tak přišel trest. Další a smrtící. Další nedůraz v domácí obraně potrestal svým druhým gólem v zápase vzrůstem malý, ale agilně hrající Pavel Breburda, který Maškovi zahrál na housle a šel se radovat. O tři minuty později udeřila i Slavie, konkrétně opět Dominik Novotný, který nadvakrát překonal jinak skvěle chytajícího a fanouškům na nervy brnkajícího brankáře hostů. Modří se nadechovali k náporu, zazdili další dvě velké příležitosti, ale sami inkasovali počtvrté. Opět velmi zbytečně po nedůrazné práci bránících hráčů. Trefa Václava Bradáče z 81. minuty už pak znamenala jen konečnou úpravu skóre.

„Pokud budeme takto vlažně vstupovat do začátků zápasů, nezasloužíme si bodovat. Dostávali jsme se do správného tempa pomalu, a i když jsme měli dostatek příležitostí utkání otočit, zradila nás koncovka i v těch největších příležitostech. Střela do tyče ještě může být brána jako smůla, ale přestřelit prázdnou bránu z pěti metrů a neproměnit další tři nájezdy na brankáře, to už hraničilo s lehkovážností. Doufám, že byl tento zápas pro všechny varováním a přístup hráčů bude v dalších kolech jiný," uvedl kouč Pavel Zdanovec.

Jesenice navzdory nečekané porážce zůstává i nadále na prvním místě tabulky déčkové skupiny I. B třídy Středočeského kraje, ale bodově se na ni dotáhly Uhlířské Janovice i Říčany. Šanci na reparát mají slávisté už v neděli od 16.30 na hřišti SK Olbramovice.

SK Slavia Jesenice - TJ Sokol Teplýšovice 3:4

Poločas: 0:2. Branky: 47. a 61. D. Novotný, 81. Bradáč - 14. a 58. Breburda, 43. a z penalty a 68. Průcha. Rozhodčí: Šteberl - Sandev, Pejša. ŽK: 3:4 (32. R. Kuchta, 42. D. Pešl, 45. Kubec - 32. a 90+5. Vyhlídal, 35. Suk, 56. Hruška). ČK: 0:1 (90+5. Vyhlídal). Diváci: 60. Sestava SK Slavia Jesenice: Mašek - Kubec, Beneš (46. Bradáč), Bureš, Kopa, D. Novotný, Novák (46. Karas), D. Pešl (70. R. Pešl), Rak (78. Obermajer), Štěpánek, R. Kuchta. Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava TJ Sokol Teplýšovice: Pazourek - Stěhule (76. Čmereka), Kubálek, Král, Suk, Mrha, Radek Hruška, Průcha (70. Rynda), Jan Hruška, Breburda (86. Zelenka), Vyhlídal. Trenér: Roman Sedlařík.