Opět se ukázalo to, v čem je naše síla, liboval si Škrabal po brilantní otočce s Rožmitálem

Autor: Martin Mangl | Druhý jarní zápas, druhá výhra. Ale i tahle se po třeskutých porodních bolestech nerodila lehce. Mladíci fotbalové Jesenice v rámci 18. kola déčkové skupiny I. A třídy Středočeského kraje zdolali na domácím hřišti houževnatý Rožmitál pod Třemšínem 4:2, přestože v zápase prohrávali už o dvě branky. A navázali tak na úvodní vítězství nad Jílovým, který před týdnem na umělce v Podolí porazili 3:1.

„Do utkání jsme nevstoupili tou správnou nohou a poměrně brzy se dostali do stavu, kdy jsme prohrávali o dva góly,“ ilustroval začátek zápasu s Rožmitálem kouč dorostenců Jesenice Roman Škrabal. Poznamenal, že oba inkasované góly, z nichž jeden padl z pokutového kopu, byly logickým vyústěním nedůsledností a nedorazů v obraně. „V průběhu první půle se celkově hra nevyvíjela tak, jak bych si představoval, z hráčů byla znovu cítit jakási nervozita. Místo toho, abychom soupeře doma válcovali, tak jsme ho vlastními chybami pustili do hry, za což nás patřičně potrestal,“ kroutil hlavou trenér Jesenických. Jeho tým ovšem přece jen do konce poločasu dokázal snížit, když Kryštof Pitter krásnou střelou z voleje propálil skrumáž před bránou. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2 z pohledu domácí Slavie a hráči si v kabině vyslechli to, co nechtěli. Ale jak se ukázalo, bouře přinesla ovoce.

„Do druhé půle už mužstvo vletělo jako vyměněné a bylo znát, že kluci nechtějí nechat výsledek takový, jaký skončil první půli. Poměrně brzo se nám podařilo skóre srovnat, kdy byl v pokutovém území faulovaný Šerák, a právě on si postavil míč na značku penalty a krásně ho uklidil k tyči,“ vzpomněl si Škrabal na první důležitý moment druhého poločasu.

A za chvíli bylo nejen na freneticky fandící tribuně domácích vlajkonošů ještě veseleji. Výborně hrající Pitter se po pravé straně probil obranou soupeře a přihrávkou do druhé vlny vybídl Jakuba Tintěru ke skórování. V závěru navíc střelu Pittera dorazil do branky Šerák a pečetil další jesenické vítězství.

„Od vyrovnávací trefy jsme už víceméně soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě přidali ještě dva góly. Opět se ukázalo to, v čem je naše síla. Že se hraje devadesát minut a nikdy není nic ztraceno, když se maká až do poslední minuty. Za to klukům velké díky,“ smekl Roman Škrabal.

Jeho tým se sice navzdory výhře propadl na třetí místo o dva body za druhé Kunice, ale to proto, že Kuničtí vyhráli ve středeční předehrávce na hřišti Průhonic 6:1 a mají tak odehraný o jeden zápas víc. Zpátky na stříbrný flek ovšem mohou slávisté už v sobotu, kde je od 10 hodin na hřišti Litavanu Bohutín čeká výběr domácího družstva sloučeného s týmem Podlesí. Na podzim Jeseničtí zvítězili jasně 6:0.

„Ale soupeř nám teď určitě nedá nic zadarmo. My se na zápas připravíme tak, abychom se vyvarovali a ponaučili z chyb, které pořád děláme,“ slibuje Roman Škrabal, kouč jesenické devatenáctky.

SK Slavia Jesenice U19 – TJ Spartak Rožmitál pod Třemšínem U19 4:2

Poločas: 1:2. Branky: 56. z penalty a 89. Šerák, 41. Pitter, 62. Tintěra – 13. Z. Žibřid z penalty, 31. Mis. Rozhodčí: Stumpf. ŽK: 2:0 (83. Kindl, 87. Šerák). Diváci: 30. Sestava SK Slavia Jesenice U19: Skotnica – Kabát, Šerák, Tintěra, Hakman, Oravec, O. Novotný, Pitter, Rabiňák, Rak, Kindl. Na lavici: Keblušek, Mikeš, Bureš, Neumann. Trenér: Roman Škrabal. Sestava TJ Spartak Rožmitál pod Třemšínem U19: P. Žibřid – Havel, Berka, Z. Žibřid, Štěrba, F. Mis, V. mis, Holec, Zemek, Vlasák, Dražan. Na lavici: Pajkert, Doha. Trenér: Martin Svoboda.

Ostatní výsledky 18. kola I. A třídy (skupina D): SK Rapid Psáry U19 – Spartak Průhonice U19 4:0, TJ Ligmet Milín - Soběhrdy + Struhařov 2:1, TJ Viktoria Vestec - Sedlec-Prčice + Jesenice 5:1, TJ Kunice - Bohutín + Podlesí 8:0, TJ Tatran Sedlčany - FC Jílové 2:3, SK Votice - Nová Ves + Nový Knín 1:1.