Z našeho výkonu jsem cítil nervozitu, bručel trenér dorostenců Jesenice navzdory výhře

Autor: Martin Mangl | První zápas jara, první výhra. Devatenáctka Jesenice zvládla za tři body víkendové utkání 17. kola svojí skupiny krajské I. A třídy proti Jílovému, které na umělém trávníku AFK Slavoj Podolí Praha blízko základny České televize porazila 3:1. Svěřenci trenéra Romana Škrabala si díky zisku tří bodů upevnili druhé místo v tabulce s tím, že na první Psáry ztrácí šest bodů.

„Vždycky říkám, že první zápasy po delší přestávce nemívají favorita, a tak to v Podolí i vypadalo. Utkání jsme nezačali tak, jak bych si představoval. I když jsme se poměrně brzo ujali vedení, tak jsem s naši předvedenou hrou nebyl vůbec spokojený. Z našeho výkonu jsem cítil nervozitu, spoustu vybojovaných míčů jsme soupeři opět vraceli. A tak se vyvíjel celý první poločas. Hrálo se nahoru a dolů, ale bez efektu," ilustroval trenér jesenického dorostu Roman Škrabal obraz hry v úvodní půli. Tu jeho družina vyhrála díky brance Ondřeje Šeráka ze druhé minuty tím nejtěšnějším možným rozdílem.

Na začátku druhého dějství se Slavia dostala do dvougólového trháku. Autor první branky Ondřej Šerák uvolnil Matěje Rabiňáka, který se nemýlil a domácího brankáře překonal povedeným obstřelem. „Ale následně si kluci asi mysleli, že už je to v kapse, čehož soupeř využil a vstřelil kontaktní branku," popisoval Škrabal chvíle po druhém úspěšném zásahu. „Soupeř nás ve vsi podstatě ničím nepřekvapil, těžil jen z našich chyb, ale na hřišti opět zavládla nervozita," pokračoval kouč dorostenců v hodnocení utkání.

Veškerou snahu Jílového ukončil v 76. minutě Jakub Tintěra, který nechytatelnou ranou otřel míč o tyč tak, že balon skončil za zády gólmana. Po zbytek hry jsme soupeře už k ničemu nepustili a přivezli cenné body z venku domů," ulevil si Roman Škrabal. „S předvedenou hrou jsem samozřejmě spokojený nebyl. Na příští utkání se musíme připravit tak, abychom se vyvarovali zbytečně nepřesných přihrávek, které by kvalitnější soupeř mohl využít a nás by to mohlo stát výsledek a body v tabulce," uvědomuje si čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Na výkonu jeho týmu byla patrná i absence kapitána Martina Raka, který ve stejný čas bojoval v dresu áčka proti Teplýšovicím (3:4). „Jeho výkony jsou cítit. A když nám v sestavě chybí, je to znát," potvrdil na závěr Roman Škrabal, trenér jesenického dorostu.

FC Jílové U19 - SK Slavia Jesenice U19 1:3

Poločas: 0:1. Branky: 59. Husák - 2. Šerák, 50. Rabiňák, 76. Tintěra. Rozhodčí: L. Novotný. ŽK: 2:1 (58. Jakabovič, 85. Popovych - 70. Hakman). Diváci: 50. Hřiště: UMT Podolí Praha.

Sestava FC Jílové: Bouška - T. Procházka, Bernard, Dibelka, Dopita, Fiala, Gasparovič, Husák, V. Procházka, Jakabovič, Bártek. Na lavici: Bělohlávek, Popovych, Wiesner, Muller, Ježdík. Trenér: Tomáš Javůrek.

Sestava SK Slavia Jesenice: Skotnica - Kindl, Talapko, Kabát, Skok, Šerák, Tintěra, Sůkala, Hakman, Oravec, O. Novotný. Na lavici: Pitter, Rabiňák, Keblušek, Mikeš, A. Bureš, M. Neumann, Kožner. Trenér: Roman Škrabal.

Ostatní výsledky 17. kola I. A třídy fotbalistů do 19 let (skupina D): Spartak Průhonice - TJ Ligmet Milín 2:1, TJ Spartak Rožmitál - TJ Kunice 2:5, Bohutín & Podlesí U19 - SK Rapid Psáry U19 0:5, Soběhrdy & Struhařov - TJ Viktoria Vestec 0:4, Nová Ves & Nový Knín - TJ Tatran Sedlčany 0:2, Sedlec-Prčice & Jesenice - SK Votice 1:3.