Související zápas

SK Slavia Jesenice
SK Slavia Jesenice BSK Olympie Dolní Břežany B
3:4
ne 6. 10. 2024 16:00 @ Jesenice, ERDINGER Alkoholfrei III. třída (9.liga) skupina A, 9. kolo

Dostavit se na zápas nestačí, zlobil se Škrabal po porážce béčka s Olympií

/FOTOGALERIE/ Velice hořkou pilulku v podobě druhé porážky v řadě museli o víkendu spolknout fotbalisté rezervního týmu Jesenice, kteří v nedělním utkání 9. kola svojí skupiny okresní trojky podlehli na domácím hřišti záloze Dolních Břežan těsně 3:4. Hosté o svém vítězství rozhodli de facto už v úvodních třiceti minutách, v nichž vstřelili (a zaslouženě) tři branky. Slávisté, kteří opět nastoupili ve velmi mladé sestavě, sice mocně dotahovali, ale na zvrat (nebo alespoň vyrovnání) už jim nezbyl čas.

„Derby jsme chtěli ovládnout, ale soupeř k nám přijel s větším odhodláním a na rozbahněném terénu to bylo znát," uznal trenér jesenického béčka Roman Škrabal, jehož tým rychle prohrával o tři branky, ale jiskřičku naděje vykřesal ve 35. minutě parádní ranou ze střední vzdálenosti pětatřicetiletý kapitán Slavie Michal Kul'ha.

Do druhého dějství šla jeho družina s tím, že udělá maximum pro to, aby výsledek srovnala, případně otočila. V 54. minutě bylo zase o něco blíž ke splnění dílčího cíle - a to po trefě Antonína Nováka, jenž snížil na rozdíl jediného gólu. Jenomže Olympie si vzala dvoubrankové vedení zpět v 71. minutě zásluhou přesného zásahu aktivního Kotoučka.

„Zmohli jsme se pak už jen na vstřelení třetí branky a snížení náskoku soupeře, ale to bylo z naší předvedené hry všechno," mrzelo Škrabala. „Pokud chceme vyhrát, je potřeba tomu dát trochu víc, a ne se jen dostavit na zápas s tím, že to nějak dopadne. Soupeř k nám přijel s odhodláním urvat body, a to se mu i povedlo. Byl důraznější, hladovější po vítězství a zaslouženě si odvezl všechny tři body," dodal kouč jesenického béčka.

SK Slavia Jesenice B - SK Olympie Dolní Břežany B 3:4

Poločas: 1:3. Branky: 35. Kul'ha, 54. Novák, 88. O. Novotný - 7. a 31. Mendík, 28. Krajuškin, 71. Kotouček. Rozhodčí: Hruška. ŽK: 1:2 (75. Oravec - 75. Pospíšil, 88. Krajuškin). Diváci: 60. Sestava SK Slavia Jesenice B: Melichárek - Oravec, Pitter, O. Novotný, Bradáč, D. Novotný, Šerák, Rak (46. Bureš), Novák, Mareček, Kul'ha. Trenér: Roman Škrabal. Sestava SK Olympie Dolní Břežany B: Borovička - Lang, Kohel, Kotouček, Krajuškin (89. Špaček), Chochola (72. Pospíšil), Chaloupka (78. Válek), Srb, Jedlička, Mendík, Fialka. Trenér: Tomáš Moravec.