SK Slavia JeseniceTJ Sokol Kondrac
6:0
so 7. 9. 2024 17:00 @ Slavia Jesenice, 1.B třída sk.D (7.liga sk.D), 5. kolo

Hattrick Obermajera, skvělý Novák, první tři body. Trenér děkoval hráčům i fanouškům

Sezonu nezačali ideálně. Třikrát prohráli, naposledy navíc hrozivým výsledkem 0:6. Každá série ale jednou končí. I tahle. Fotbalisté Jesenice doma deklasovali v sobotním utkání 5. kola skupiny D I. B třídy Středočeského kraje Sokol Kondrac vysoko 6:0 a slaví první body v sezoně. Svěřenci trenéra Pavla Zdanovce podali prozatím nejlepší výkon sezony, z davu střelecky vyčníval třígólový striker Ladislav Obermajer.

Jeseničtí se do svého soupeře zakousli již od začátku. Na hřišti bylo vidět, kdo je doma. A vedoucí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Přesný Pešlův centr z levé strany proměnil v úvodní trefu na zadní tyči číhající Antonín Novák. V prvním poločase se k němu gólově přidali i Jan Bureš a Ladislav Obermajer (ten dokonce dvakrát), takže poločasové vedení o čtyři góly de facto rozhodlo o osudu utkání. A to slávisté ještě několik šancí docela trestuhodně zahodili. Buď mířili vedle či nad, nebo Kondrac zachránila dobře začarovaná branková konstrukce.

Po změně stran tempo hry malinko upadlo, přesto to byli domácí fotbalisté, kteří i nadále kontrolovali hru. Pátou branku přidal po přihrávce Dominika Novotného Radek Pešl, konečnou podobu výsledku pak dal Ladislav Obermajer, který zkompletoval svůj hattrick. „Před utkáním jsme si dali několik důležitých úkolů, které je nutné zvládnout a vždy je pro trenéra příjemný pocit vidět, že tým tyto úkoly do puntíku plní. Chtěli jsme dobře vstoupit do začátku zápasu, dostat se do vedení a být celkově aktivnější než soupeř. Vše se podařilo a zápas jsme prakticky rozhodli již během prvního poločasu," těšilo jesenického trenéra Pavla Zdanovce.

„Chtěl bych poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás ze zaplněné tribuny hnali za první a důležitou výhrou. Všichni kluci podali stoprocentní výkon, ale vyzdvihnout musím Tondu Nováka, který hrál klíčovou úlohu v prvních třech brankách našeho týmu a zápas mu vyloženě vyšel," pokračoval kouč, který však výhru nepřeceňuje.

„Ve vší úctě, soupeř byl o několik levelů slabší, než naši protivníci z úvodních kol. Musíme zůstat nohama na zemi a dál poctivě makat, protože již další víkend nás čeká zápas, ve kterém favorité opět rozhodně nebudeme," doplnil ostřílený trenér modrobílých. A má setsakramentskou pravdu. Už v sobotu totiž jeho družina zajíždí do Všenor, kde se od 10.30 hodin utká s domácím Všenorským SK. Ten mimochodem o víkendu vyhrál v Bohutíně nad domácím Litavanem drtivě 8:1 a v tabulce je se ziskem devíti bodu na čtvrté příčce.

SK Slavia Jesenice - TJ Sokol Kondrac 6:0

Poločas: 4:0. Branky: 28., 36. a 69. Obermajer, 10. Novák, 43. J. Bureš, 60. R. Pešl. Rozhodčí: Petr - Remenec, Braunšveig. ŽK: 0:0. Diváci: 85. Sestava SK Slavia Jesenice: Mašek - Beneš (64. Oravec), J. Bureš, Ondrák, D. Novotný (80. Kul'ha), Novák (58. Quirsfeld), Rak, R. Pešl (61. Bradáč), Obermajer (80. Mareček), Šerák, Štěpánek. Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava TJ Sokol Kondrac: Hrbek (46. Šach) - Smetana (68. Jindra), Vender, Houda, Sedláček, Švec, Linhart (61. Záklasník), Votýpka, Pohorský, Tichý (46. Vesecký), Maceška (61. Kupsa). Trenér: Jaroslav Polívka.