SK Slavia Jesenice
TJ Viktoria VestecSK Slavia Jesenice
2:4
so 21. 10. 2023 10:00 @ Viktoria Vestec, 1. A třída dorostu U19 sk. D, 12. kolo

Ostuda v Kunicích napravena. Jesenický dorost v derby zdolal domácí Vestec a bere tři body

Autor: Martin Mangl | Minule dostali pořádnou nakládačku, stejně jako prvoligový Zlín inkasovali devětkrát. Drtivá porážka v Kunicích (2:9) je ale teď zapomenuta. A to díky vítězství 4:2 na půdě Viktorie Vestec, kde dorostenci fotbalové Jesenice uspěli v sobotním utkání 12. kola déčkové skupiny krajské I. A třídy.

Jeseničtí vstoupili do zápasu jako hurikán na nepřipravenou část pevniny na Šalamounových ostrovech, a už v šesté minutě vedli 2:0. První branku vstřelil po brilantním vysunutí štírka Šeráka Matyáš Skok, který v zakončení face to face domácímu gólmanovi zachoval chladnou hlavu a otevřel skóre.

O minutu později se početná skupina jesenických fanoušků s útočištěm na kopci tamního areálu radovala podruhé, a to díky přesné hlavičce Ondřeje Novotného, jenž zužitkoval perfektně kopnutý rohový kop středopolaře Ondřeje Šeráka. Ten si během mžiku připsal druhou přesnou přihrávku.

Domácí se vrátili zpátky do hry v 18. minutě díky exportní trefě Mikoláše Poláčka, který z dálky přehodil vyběhnuvšího gólmana Jesenice. A tak se do kabin šlo za stavu 1:2 pro hostující mužstvo.

Na začátku druhého poločasu navýšil vedení Jesenice Oliver Sůkala, který jako Forrest Gump utekl domácí obraně a utaženou peckou kolem nohy domácího gólmana Damiána Krčála přidal třetí zásah Slavie. Jenomže o sedm minut později Vestečtí odění do černých fotbalových hábitů opět snížili, a to zásluhou kapitána Tomáše Pačese, který překvapil všechny přítomné a dal gól téměř z poloviny hřiště.

Závěr utkání mezi dvěma velkými rivaly predikoval napínavou bitvu, tu ovšem ukončila chyba gólmana Vestce, který při rohovém kopu podběhl míč, jenž si následně do vlastní sítě srazil nešťastník Lukáš Bartusek. A jelikož se nic dalšího v zápase už nestalo, tři body slavila devatenáctka Jesenice.

Roman Škrabal (trenér Jesenice): „Již od prvních minut jsme soupeři ukázali, že to, co jsme předvedli v minulém kole v Kunicích, se již nebude opakovat. Na soupeře jsme vlítli a v úvodních deseti minutách domácím ukázali, že to nebudou mít jednoduché. Každopádně jsme derby zvládli lépe, Vestec do hry moc nepouštěli a dali o nějaký ten gólíček víc. Mezi hráči v těchto derby zápasech vládne větší rivalita, ale obě strany to tentokrát zvládly na jedničku, takže se utkání obešlo bez větších emocí.“

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ ZDE

TJ Viktoria Vestec – SK Slavia Jesenice 2:4

Poločas: 1:2. Branky: 18. Poláček, 59. Pačes – 5. Skok, 6. O. Novotný, 52. Sůkala, 81. Bartusek vlastní. Rozhodčí: Čechmánek. ŽK: 1:1 (72. Pačes – 60. Kindl). Diváci: 45.

TJ Viktoria Vestec U19: Krčál – Kučera, Bartusek, Mládek, Pála, Hovorka, Růžanský, Poláček, Hauba, David, Pačes. Střídající hráči: Straděj, Vacek, Daňhel, Koreda. Trenér: Petr Průša.

SK Slavia Jesenice U19: Kožner – O. Novotný, Kindl, Rak, Talapko, Pitter, Kabát, Skok, Šerák, Tintěra, M. Neumann. Střídající hráči: Keblušek, Mikeš, Jeřábek, Pašek, Skotnica, Sůkala, Rabiňák. Trenér: Roman Škrabal.