SK Slavia Jesenice
Olympie Dolní BřežanySK Slavia Jesenice
3:6
ne 8. 9. 2024 9:30 @ Dolní Břežany, 1.A U19 sk.D (dvouročník), 5. kolo

Pálili šance, dělali chyby. Na tři body to ale bohatě stačilo. Co řekl trenér Škrabal?

V úvodních třech zápasech sezony si připsali výhru, remízu i porážku. Teď o víkendu starší dorostenci Jesenice zdvojnásobili svoji bilanci tříbodových úspěchů, když v nedělním utkání 5. kola dvouročníkové I. A třídy přestříleli domácí Olympii Dolní Břežany 6:3 a vyhoupli se v aktuální tabulce na šesté místo.

Dvě branky vstřelil Constantin Priesol, po jedné trefě zaznamenali Matěj Rabiňák, Antonín Bureš, Andrej Marić a Oliver Sůkala. Ten mohl dát mnohem více gólů, ale tentokrát se extrémně trápil v koncovce.

„Kdyby svým dobrým pohybem Oliver proměnil všechny ty nájezdy na gólmana, tak bychom se bavili minimálně o dvojciferném výsledku, ale v tomto utkání se mu lepila smůla na paty, z čeho pak pramenila nervozita. Na druhou stranu na sebe neustále vázal pozornost dvou hráčů, z čehož mohli těžit a dávat góly i jiní," uvedl hlavní trenér devatenáctky fotbalové Jesenice Roman Škrabal.

Ale hezky od začátku. Slávisté první poločas vyhráli 3:2, trenér ale spokojený příliš nebyl. „Soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili, ale vlastními chybami jsme mu darovali oba góly," zlobil se kouč mladíků. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že náskok navýšíme, a to se nám podařilo. Přidali jsme tři branky a za stavu 6:2 v náš prospěch se zdálo, že je hotovo. Ale opět, a to mě nakrklo, přišla laxnost a přístup některých hráčů, kteří dělají pořád stejné chyby a dá se říct, že díky tomu si dáváme vlastní góly. To mě neskutečně štve," doplnil vzpomínku na třetí gól dolnobřežanské Olympie. Jeho družina na každý pád uspěla a po výsledku 6:3 si domů odvezla všechny tři body. Na ty bude chtít navázat už v sobotu doma v dalším zápase proti Královu Dvoru (výkop v 9.30 hodin).

SK Olympie Dolní Břežany U19 - SK Slavia Jesenice U19 3:6

Poločas: 2:3. Branky: 8. a 45. Vondra, 90. Šulák - 24. a 75. Priesol, 18. Sůkala, 22. Rabiňák, 49. A. Bureš, 90+1. Marić. Rozhodčí: Rechnovský - Hlaváček, Kubr. ŽK: 3:1 (55. Žižka, 75. Stopka, 79. Vlčko - 83. Kindl). Diváci: 85. Sestava SK Olympie Dolní Břežany U19: J. Žižka - Bouda, Marek, Jedlička, Vondra, Legr, Maláček, Vlčko, D. Žižka, Chlumský, Šrámek. Střídající hráči (na lavičce): Šulák, Gejdoš, Stopka, Adámek. Trenér: Tomáš Moravec. Sestava SK Slavia Jesenice U19: Skotnica - M. Neumann, O. Novotný, Rabiňák, Keblušek, Kindl, Skok, A. Bureš, Priesol, Krahulec, Sůkala. Střídající hráči (na lavičce): Mikeš, Marić, Rubaninský. Trenér: Roman Škrabal.