Přírodní trávník ve starém areálu uprostřed města se bude o víkendu otřásat v základech. Představí se tam totiž oba dorostenecké i žákovské výběry, které vyzvou Dolnobousovský SK, respektive nedaleké Říčany. Ven naopak cestují muži. Áčko v sobotu vyzve na půdě Teplýšovic nepříjemný Sokol, béčko už v pátek hraje na hřišti Slavoje Davle. Ostatní kategorie SK Slavia Jesenice mají o Velikonocích volno.
Mladší žáci Jesenice pokračují ve výborných jarních výkonech. Tentokrát zamířili na hřiště Dolních Břežan, kde soupeři nasázeli sedm branek a po zásluze si odvezli tři body za výhru 7:2. Zápas se nesl ve znamení kvalitní kombinační hry, aktivního napadání a chutě střílet góly – přesně toho, na čem tým poslední týdny pracuje.
Starší přípravka jesenické Slavie má za sebou náročný víkend. V sobotu odcestovala do Kolína, kde ji čekalo pět těžkých zápasů ve finálové skupině turnaje O pohár předsedy SKFS U11, aby v neděli zase v rámci okresního přeboru zamířila do Zvole k utkání 19. kola.
/FOTOGALERIE, OHLASY/ V páteční předehrávce podlehli Dobřichovicím, a ani v nedělním utkání 15. kola okresního přeboru se čtrnáctce fotbalové Jesenice nedařilo. Soubor trenéra Vojtěcha Blažka totiž prohrál na umělém trávníku Slavie se společným týmem Třebotova a Chotče jasně 0:4.
út 26. 9. 2023 - Pelej Adam
Sedm kulí jako v Sarajevu. Mladí slávisté si zastříleli a naladili se zpátky na vítěznou vlnu
Minule velmi nešťastně a smolně prohráli v Průhonicích. Gólem z penalty, kterou hráč domácího Spartaku proměnil pouhé dvě minuty před závěrečným hvizdem. Fotbalisté staršího dorostu jesenické Slavie ale na první ztrátu bodů v aktuálním ročníku déčkové skupiny I. A třídy Středočeského kraje dali teď o víkendu zapomenout. Zcela rázným způsobem, přesvědčivě, stylově.
Svěřenci trenéra Romana Škrabala přivítali v sobotu dopoledne ve svém areálu společný tým Soběhrd a Struhařova, a do posledního puntíku potvrdili roli papírového favorita. Soupeře, který letos vybojoval pouhé dva body, deklasovali vysoko 7:0 a připsali si páté vítězství letošní sezony.
Slávisté od samého začátku za krásného slunečného počasí diktovali tempo hry a brzy se ujali vedení zásluhou trefy Matěje Rabiňáka, který nebyl líný na krok, dobře předvídal lehce budoucí situaci a dorazil míč za záda hostujícího gólmana po jeho skvělém předchozím zákroku.
Pak přišly dvě hvězdné chvíle fotbalového tuláka Ondřeje Šeráka. Osmnáctiletý technik nejprve krásnou ranou z voleje z hranice šestnáctky zvýšil vedení svého týmu na 2:0 a další zářez přidal osm minut před poločasovou přestávkou, kdy udělal z bránícího hráče statistu a umístěným obstřelem ke vzdálenější tyči stanovil poločasový výsledek na 3:0. Borec s pětkou na zádech vstřelil šestý a sedmý gól v sezoně a v tabulce kanonýrů mu patří druhá příčka za Michalem Kroupou z Rapidu Psáry.
Ani ve druhém dějství Jesenice neubrala nohu z plynu. Do svého soka neustále bušila a přidala další čtyři góly. Dvakrát se prosadil Oliver Sůkala, jednou Kryštof Pitter a dlouhán Marek Neumann.
„Chtěli jsme doma napravit prohru z Průhonic, urvat důležité tři body, a to se nám povedlo. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a soupeře do ničeho nepustili. Jenom škoda, že jsme nepřidali ještě více gólů pro fanoušky, kteří nás přišli podpořit,“
uvedl po zápase obránce Slavie Marek Oravec.
Jesenice je v aktuální tabulce na druhém místě o skóre za vedoucí TJ Kunice. Ta má však odložené utkání doma s Průhonicemi k dobru. Nejbližší zápas čeká dorostence Slavie už v sobotu od 10 hodin na hřišti TJ Ligmet Milín, kde půjde o střet aktuálně osmého a druhého celku tabulky I. A třídy.
SK Slavia Jesenice – FK Soběhrdy / Struhařov 7:0
Poločas: 3:0. Branky:
29. a 37. Šerák, 51. a 84. Sůkala, 13. Rabiňák, 70. M. Neumann, 80. Pitter. Rozhodčí:
Stumpf. ŽK: hráno bez karet. Diváci: 30. Sestava Jesenice:
Barták – Oravec, O. Novotný, Kindl, Tintěra, Pitter, Kabát, Rabiňák, Šerák, Talapko, Sůkala. Střídající hráči: M. Neumann, A. Bureš, Mikeš, Kožner, Pašek. Trenér: Roman Škrabal.