Související zápas

SK Slavia Jesenice
TJ Sokol TeplýšoviceSK Slavia Jesenice
4:3
so 26. 8. 2023 17:00 @ TJ Teplýšovice, ERDINGER Alkoholfrei 1.B TŘÍDA sk. D muži, 4. kolo

Slavia prohrála na hřišti Teplýšovic. Zdanovec: Soupeř byl pohyblivější i agresivnější

Autor: Martin Mangl | Také druhé soutěžní utkání jesenických fotbalistů v nové sezoně přineslo parádní gólové hody. Ale zatímco před týdnem slavili tři body po výhře Slávisté, v sobotním utkání déčkové skupiny krajské I. B třídy se radoval jejich soupeř. Jesenice se v rámci 4. kola představila na půdě Teplýšovic, kde po divokém průběhu hry prohrála těsně 3:4.

„Podle mého názoru byl soupeř nejen o ten gól lepší, ale byl lepší i herně. Měl větší kvalitu na míči, byl pohyblivější a ve většině soubojů agresivnější. A tím utvářel obraz celého zápasu," připustil po utkání trenér Jesenice Pavel Zdanovec, podle něhož tým srazily na kolena klasické individuální chyby některých hráčů, ale také lehkovážný vstup do utkání.

V minulém utkání Slavia sice porazila Červené Janovice 5:3, ale kouč si postěžoval na malé nasazení a tempo. V Teplýšovicích se bohužel nic nezměnilo. „Lepší to nebylo a začínám to vnímat jako velký problém. Když sečtu minuty dobrých pasáží našeho týmu, tak mi vyjde úsek cca dvaceti minut. A to je bohužel v zápasech s takovým soupeřem málo," má jasno.

Pozitivem je určitě pokračující střelecká forma stále ještě devatenáctiletého Dominika Novotného, jenž ke dvěma gólům proti Červeným Janovicím přidal další dva zásahy i teď na hřišti Teplýšovic. Ani jeho branky ovšem k bodům tentokrát nevedly.

A teď ještě k tomu negativnímu: kromě nepříjemné porážky v Teplýšovicích je komplikací také červená karta Marka Štěpánka, který byl v 83. minutě sobotního duelu rozhodčím Šetořádem vyloučen za hrubé nesportovní chování. Je tedy dost pravděpodobné, že playmaker týmu bude v příštím kole proti Olbramovicím trenérovi (citelně) chybět.

TJ Sokol Teplýšovice - SK Slavia Jesenice 4:3
Poločas: 1:1. Branky: 78. a 89. Vyhlídal, 3. Suk, 63. Breburda - 83. a 90+3. D. Novotný, 27. R. Kuchta. Rozhodčí: Šestořád - Stejskal, Pomykáček. ŽK: 5:3 (36. Kačenga, 40. J. Hruška, 63. R. Hruška, 83. Stěhule, 90+1. Mládek - 76. Mašek, 85. Kopa, 87. Ondrák). ČK: 1:1 (66. Ottl - vedoucí družstva - 83. M. Štěpánek). Diváci: 100.

TJ Sokol Teplýšovice: Pazourek - Stěhule, Kubálek, Suk, Kačenga, R. Hruška, J. Hruška, Mrha (58. Rynda), Zima (58. Matoušek), Breburda (77. Mládek), Vyhlídal. Trenér: Roman Sedlařík.

SK Slavia Jesenice: Mašek - Kubec, Beneš (72. Ondrák), Bureš, Kopa, Kolář (46. Novák), D. Novotný, Neumann, Pešl, M. Štěpánek, R. Kuchta. Trenér: Pavel Zdanovec.