Související zápasy

SK Slavia Jesenice

Velmi dobrý výkon a makačka od první do poslední minuty. Sedmnáctka loupila v Mělníku

Dvakrát výletili mimo svůj stadion. Nejprve jasně prohráli, pak slavili těsnou výhru. To je ve zkratce bilance mladších dorostenců jesenické Slavie v posledních dvou zápasech aktuálního ročníku krajské I. A třídy fotbalistů do sedmnácti let. Svěřenci trenéra Martina Vyšaty před týdnem podlehli v domácím azylu na umělém trávníku v Šeberově Velkému Oseku, aby o uplynulém víkendu loupili na hřišti Pšovky Mělník, kde zvítězili 3:2.

Proti Velkému Oseku se sedmnáctka Slavie nemohla opřít o výhodu domácího prostředí. Kvůli nezpůsobilému terénu musela využít azylu v Šeberově, a ten jim příliš nesvědčil. Hosté jesenického soupeře porazili 6:3, když o svém vítězství de facto rozhodli už v úvodním dějství, který opanovali poměrem 4:1. „Od začátku utkání jsme bohužel tahali za kratší konec provazu. Soupeř do zápasu vstoupil aktivně a svou rychlostí se mu nás podařilo zaskočit, což pramenilo v jeho rychlé vedení. Nezachytili jsme tempo hry, díky čemuž následovaly další branky," poukázal hlavní trenér Martin Vyšata na to, že ve dvacáté minutě jeho soubor mladých fotbalistů prohrával už 0:4.

„Za tohoto stavu soupeři stačilo hrát pozorně v defenzivě a pouštět se do nebezpečných akcí směrem k naší bráně. Postupem času se nám podařilo zvýšit tempo a snížit brankový rozdíl, na otočení výsledku to ale už bohužel nestačilo," pokrčil kouč rameny.

Dobrý výkon a cenná výhra v Mělníku, rozhodl gól Michala Ocáska

Mnohem větší radost měl Martin Vyšata po víkendovém utkání na hřišti Pšovky Mělník, kde jesenická sedmnáctka zvítězila 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 72. minutě Michal Ocásek. „Do utkání, v němž byl papírovým favoritem náš soupeř, jsme vstoupili s odhodláním se porvat o dobrý výsledek. Od začátku jsme se snažili držet naší kombinační hry a mít míč co nejvíce pod kontrolou," prozradil Vyšata předzápasové plány.

„Přestože první branka padla do naší sítě, tak jsme se prezentovali velmi dobrou hrou, kterou jsme podpořili rychlým vyrovnáním," byl kouč rád za ti, že jeho družina díky trefě Filipa Kožnera srovnala na 1:1. Ve druhém poločase se pak rychle dostala do vedení, na což ještě domácí dokázali zareagovat, ale na zásah již zmiňovaného Michala Ocáska již nikoliv. „Ani po ztrátě vedení jsme nezpanikařili a opět se ujali vedení, které se nám nakonec podařilo udržet. Náš tým zaslouží velký kredit za utkání, protože kluci si museli vítězství proti kvalitnímu soupeři, jakým Mělník bezesporu byl, odmakat od první do poslední minuty," uvedl Martin Vyšata.

Jesenický mladší dorost se po devíti odehraných zápasech nachází v tabulce soutěže na solidním šestém místě a další zápas ho čeká v sobotu od 11.45 doma proti SK Lhota, který o víkendu remizoval s Velkým Osekem 3:3.

SK Slavia Jesenice U17 - Velký Osek U17 3:6

Poločas: 1:4. Branky: 29. a 57. Rabiňák, 62. Mostovyy - 5. Mojžíšek, 15. Vostruha, 17. Mentel, 20. Zámyslický, 56. Dupák, 71. Bräutigam. Rozhodčí: Stumpf. ŽK: 0:0. Diváci: 25. Hřiště: UMT Šeberov. Sestava SK Slavia Jesenice U17: Rubaninský - Mostovyy, Tihlařík, Kožner, A. Bureš, Ocásek, Marić, Marek Vyšata, Keblušek, Krahulec, Misera. Na lavici (střídající hráči): Rabiňák, Stejskal, Vojtíšek, Mikeš. Trenér: Martin Vyšata. Sestava Velkého Oseku U17: Melichart - Čáp, Svoboda, Meloun, Vostruha, Dupák, Menzel, Mojžíšek, Hartman, Kotlaba, Zámyslický. Na lavici (střídající hráči): Bräutigam, Perl, Panc. Trenér: Martin Koška.

FK Pšovka Mělník U17 - SK Slavia Jesenice U17 2:3

Poločas: 1:1. Branky: 24. Kraj, 55. Vihan - 27. Kožner, 48. Keblušek, 72. Ocásek. Rozhodčí: Kozlík. ŽK: 1:1 (84. Vlastník - 90. A. Bureš). Diváci: 50. Sestava FK Pšovka Mělník U17: Vrňák - Dostál, Vlastník, Horák, Kořenský, Pecka, Vihan, Brabec, Kraj, Bolek, Havel. Na lavici (střídající hráči): Walter, Novák, Dobeš, Kopecký. Trenér: Daniel Slezák. Sestava SK Slavia Jesenice U17: Stejskal - Tihlařík, Kožner, A. Bureš, Ocásek, Marić, Marek Vyšata, Keblušek, Krahulec, Misera, Rabiňák. Na lavici (střídající hráči): Mostovyy, Mikeš, Černý, Polívka. Trenér: Martin Vyšata.