AFK KácovSK Slavia Jesenice
4:3
so 17. 8. 2024 17:00 @ Kácov, 1.B třída sk.D (7.liga sk.D), 2. kolo

Zůstáváme pozitivní, v týmu vidím velký potenciál, říká trenér Zdanovec po mači v Kácově

/MARTIN MANGL/ Áčko fotbalové Jesenice má za sebou úvodní utkání nového ročníku krajské I. B třídy. Svěřenci trenéra Pavla Zdanovce o víkendu odcestovali do Kácova, kde změřili síly s domácím AFK. Vzájemný souboj nabídl více než stovce diváků atraktivní podívanou plnou gólů, z níž nakonec brali tři body Kácovští, kteří svého soka přetlačili těsně 4:3.

Slavia přes léto prošla relativně výraznou obměnou kádru. Z klubu odešel nejen řízný stoper Robert Kuchta, jenž posílil Svojetice, ale i jeho bratr Tomáš, který přijal novou výzvu v Kolovratech. Nové působiště už mají Stanislav Kolář (ČAFC) i Jiří Novotný (Dolní Jirčany).

Pavel Zdanovec v Kácově postavil základní jedenáctku, ve které figurovalo hned devět hráčů narozených až v jednadvacátém století. Šanci od začátku dostal i dvaadvacetiletý David Pakosta, který k modrobílým přišel v polovině července z ČAFC Praha (Pražský přebor).

První branku utkání vstřelil domácí Kácov, ale pak Jesenice dvakrát vedla - díky trefám Dominika Novotného s Martinem Rakem 2:1, následně ještě 3:2, když na vyrovnávací trefu domácího Františka Rybaříka rychle odpověděl Václav Bradáč. Kácovští ale v závěru překlopili misky vah na svou stranu. V 79. minutě srovnal svým druhým zásahem v zápase Ondřej Cettl, vítěznou branku pak vstřelil o pět minut později Jan Jícha.

I přes prohru musím kluky pochválit, bylo vidět, že do zápasu dali maximum," říkal navzdory porážce jesenický kouč Pavel Zdanovec. Čelili jsme kvalitnímu a zkušenému soupeři, který byl po celou dobu zápasu herně lepší. Kluci ale plnili taktické pokyny do puntíku, byli organizovaní a velmi nebezpeční při kontrech do soupeřovy obrany," potěšilo trenéra Jesenice.

„Bohužel náš plán dostal již během prvního poločasu trhlinu, kdy došlo poměrně brzy ke zranění dvou našich klíčových hráčů. I tak jsme ale ještě jedenáct minut před koncem sahali po vítězství. Utkání jsme ztratili až v koncovce, kdy jsme se v klíčových momentech nezachovali správně. Nejprve jsme nevyužili obrovskou příležitost zvýšit vedení na 4:2 a zápas prakticky rozhodnout, a následně jsme udělali laciné individuální chyby v defenzivě," popisoval sedmačtyřicetiletý kouč závěrečnou pasáž střetnutí s tím, že všechny tyto situace přičítá nezkušenosti s těmito zápasy. Letos budeme mít opět nejmladší tým ze všech a může se stát, že pro nás tato sezona nebude jednoduchá. Zůstáváme ale pozitivní, na hráčích je vidět důvěra v systém, který se učí. Já osobně jsem velmi spokojený s tím, jak kluci pracují na trénincích a v zápasech, a vidím v tomto týmu velký potenciál," doplnil Zdanovec optimisticky.

AFK Kácov - SK Slavia Jesenice 4:3

Poločas: 1:1. Branky: 12. a 79. Cettl, 61. Rybařík, 84. Jícha - 35. Novotný, 53. Rak, 66. Bradáč. Rozhodčí: Hamouz - Orálek, Švarc. ŽK: 2:0 (28. Petrů, 90. Štorch). Diváci: 155. Sestava SK Slavia Jesenice: Mašek - Kubec (64. Bradáč), Bureš, Pakosta, Novotný (46. Šerák), Novák (85. Pitter), Rak, R. Pešl, D. Pešl, Karas, Štěpánek. Trenér: Pavel Zdanovec.