Starší žáci udolali domácí Radonice. Třináctka na Slavii prohospodařila komfortní náskok

Oba dorostenecké výběry loupily v Berouně, kde porazily tamní béčko. A o uplynulém víkendu se dařilo také starším žákům, kteří pod vedením Lukáše Medřického udolali v souboji dvou Slávií tu z Radonic 1:0. O jedinou branku utkání se postaral ve 28. minutě Adam Volf, jenž týmu vystřelil třetí vítězství v aktuální sezoně.

„Máme za sebou další víkendovou bitvu na hřišti houževnatého soupeře z Radonic. Není náhoda, že z tohoto stánku se body těžko vozí a nám se podařilo ukořistit hned všechny tři," radoval se trenér starších žáků jesenické Slavie, který se pak pustil do samotného hodnocení zápasu. „V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem a kdyby naši útoční hráči proměnili všechny své šance, bylo by hotovo už do poločasové pauzy," mínil čtyřicetiletý lodivod. Díky gólové impotenci jeho svěřenců to ale bylo v Radonicích drama až do konce. „Zejména proto, že jsme po změně stran přestali držet míč a sami sebe dostávali pod velký tlak. Nakonec jsme ale se štěstím uhájili jednogólový náskok a získali tři body," ulevil si Medřický.

Ten chválil celé družstvo za bojovnost, speciálním poděkováním pak počastoval svého brankáře. „Jsem rád, že nás skvělý gólman Matěj Astaloš udržel první čisté konto v sezoně a jsem přesvědčený, že o nadcházejícím víkendu konečně zvítězíme i v domácím prostředí proti Zelenči," přeje si trenér patnáctky Slavie.

Bod z Radonic přivezli mladší žáci, ale remíza 3:3 se jeví jako ztráta. Jeseničtí totiž v Radonicích vedli po šestadvaceti minutách už o tři góly, ale domácí dokázali do poločasu snížit a díky dvěma trefám ve druhé půli dokonce i vyrovnat.

Rezervním týmům žáků Jesenice se doma příliš nedařilo. Béčko patnáctky padlo s Průhonicemi 1:5 a třináctka v azylu v Šeberově podlehla Mníšku pod Brdy 1:4. Remízu 7:7 pak na hřišti Dobřichovic B uhrál záložní tým starší přípravky.

Výsledky jesenické mládeže

I. A třída staršího dorostu U19 (9. kolo): ČLU Beroun B - SK Slavia Jesenice 1:4 (Sova vlastní, Rabiňák, Kožner, M. Neumann). I. A třída mladšího dorostu U17 (9. kolo): ČLU Beroun B - SK Slavia Jesenice 1:5 (Marić 2, Kožner, Ocásek, Keblušek). I. A třída starších žáků U15, skupina C (9. kolo): Slavia Radonice - SK Slavia Jesenice 0:1 (Volf). I. A třída mladších žáků 13, skupina C (9. kolo): Slavia Radonice - SK Slavia Jesenice 3:3 (Konvalinka, D. Chyba, Kastner). Okresní přebor starších žáků 15, skupina A (9. kolo): SK Slavia Jesenice B - Spartak Průhonice 1:5 (Kafka). Okresní přebor mladších žáků U13, skupina B (8. kolo): SK Slavia Jesenice B - FK Mníšek pod Brdy 1:4. Okresní přebor starších přípravek, skupina B (9. kolo): TJ Sokol Dobřichovice B - SK Slavia Jesenice B 7:7.