SK Slavia JeseniceTJ Sokol Teplýšovice
1:1
so 21. 9. 2024 16:30 @ Slavia Jesenice, 1.B třída sk.D (7.liga sk.D), 7. kolo

Bod by nejdřív bral, pak litoval zahozených šancí. Muž zápasu? Čaroděj v bráně

/FOTOGALERIE, OHLASY/ Minule rozmontovali soupeře z Kondrace doslova do posledního šroubku, a také ve druhém domácím utkání v řadě dokázalo áčko fotbalové Jesenice bodovat. Svěřenci trenéra Pavla Zdanovce vyzvali v rámci 7. kola své skupiny I. B třídy nepříjemně hrající Teplýšovice, se kterými se nakonec rozešli smírně 1:1. Hosté v zápase díky nešťastnému vlastenci Tomáše Tolara vedli, ale bod slávistům vystřelil sedmnáct minut před koncem střídající útočník Václav Bradáč.

Do zápasu vstoupili mnohem lépe Teplýšovičtí, kteří si hned od úvodního hvizdu vytvořili několik zajímavých příležitostí ke skórování. Ale buď měli špatně seřízená mířidla, a nebo narazili na skvěle chytajícího brankáře Svatopluka Melichárka, jenž mezi třemi tyčemi nahradil absentujícího Martina Maška.

„I přes varování, že soupeř má vždy výborný vstup do utkání, se nám začátek zápasu nepodařilo zachytit. Po dvaceti minutách to mohlo být klidně 0:3 a nikdo by se nemohl divit. Soupeř měl ale smůlu v tom, že my jsme měli v bráně muže zápasu a čaroděje Sváťu, který snad hostující střelce zaklel a svou bránu svými zákroky dokonale začaroval," chválil trenér Zdanovec čerstvě dvacetiletého brankáře Jesenice.

Na začátku druhého poločasu ale ani Melichárek nepomohl, když si míč do vlastní sítě srazil Tomáš Tolar. Postupem času ale slávisté, kteří do utkání s Teplýšovicemi vstoupili s věkovým průměrem 23,45 let, vyrovnali hru a v 73. minutě se jim podařilo i srovnat - skvělou a rychlou akci Dominika Novotného přetavil v branku střídající Václav Bradáč.

„Když se nám podařilo z jednoho rychlého brejku vyrovnat, tak jsem si říkal, že bod bude z tohoto utkání zlatý. To jsem ale ještě netušil, že vyrovnání nám vlije novou energii do žil a byli jsme to pak naopak my, kdo v závěru zápasu dominoval. Velká škoda, že jsme alespoň jednu ze tří gólových šancí nevyužili a zápas tak neotočili," naříkal trenér Pavel Zdanovec a připomněl velký nápor i několik slibných příležitostí svého týmu, který hladově bojoval o výhru až do závěrečného hvizdu, ale druhou branku již přidat nedokázal.

Jeseničtí se po pěti odehraných zápasech nacházejí v tabulce se ziskem čtyř bodů na devátém místě, ale své postavení se pokusí vylepšit už v neděli na hřišti rezervního výběru Sedlčan, který v posledním kole vyhrál v Bohutíně 2:1.

SK Slavia Jesenice - TJ Sokol Teplýšovice 1:1

Poločas: 0:0. Branky: 73. Bradáč - 51. Tolar vlastní. Rozhodčí: Pipek - Šmejkal, Benák. ŽK: 1:3 (86. D. Novotný - 27. mrha, 47. Vyhlídal, 85. Hruška). Diváci: 50. Sestava SK Slavia Jesenice: Melichárek - J. Bureš, Tolar (90+2. Quirsfeld), D. Novotný, Novák (68. D. Pešl), Rak, R. Pešl (46. Bradáč), Obermajer, Šerák, Štěpánek, Oravec. Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava TJ Sokol Teplýšovice: O. Stěhule - J. Stěhule, Kubálek, Mrha (70. Matoušek), Suk, Podhorský, Hruška, Rynda (82. Zima), Zelenka, Brebruda (61. Boťa), Vyhlídal. Trenér: Petr Hruška.